Компанія Nissan презентувала «Інтелектуальну фабрику Nissan»

Мета інноваційних технологій виробництва — допомогти компанії досягти вуглецевої нейтральності до 2050 року

Illustration

11 жовтня 2021 р. компанія Nissan продемонструвала на своєму заводі в Точіґі виробничу лінію, де представлена ініціатива «Інтелектуальна фабрика Nissan». Ця унікальна ініціатива підтримує виробництво автомобілів нового покоління з використанням інноваційних технологій та сприяє досягненню вуглецевої нейтральності. Також компанія Nissan оголосила детальний план із досягнення вуглецевої нейтральності до 2050 року на своїх виробничих підприємствах у всьому світі.

Виконавчий віцепрезидент компанії Nissan із питань виробництва та керування ланцюгами постачань Гідеюкі Сакамото зазначив: «Автомобільна промисловість переживає період великих змін, а вирішення глобальної проблеми зміни клімату є невідкладним. Ми вбачаємо в цьому можливість збільшити потужність монозукурі (дбайливого виробництва), що є частиною нашої ДНК, для розробляння та застосування інноваційних технологій із метою подолання викликів, що постають перед нами».

Illustration

● Інтелектуальна фабрика Nissan
З моменту свого заснування компанія Nissan вдосконалювала власні можливості виробництва автомобілів за допомогою високоякісних і високоефективних виробничих процесів і чудових навичок такумі (техніків найвищого рівня в компанії). Втім, бізнес-середовище промисловості зазнає серйозних змін. Аби впоратися зі старінням суспільства та серйозним дефіцитом робочої сили, в Японії з'явилася потреба відійти від традиційного трудомісткого виробництва. Існує необхідність також керувати непередбаченими ситуаціями, як-от зміна клімату та пандемії. Водночас галузеві тенденції в напрямках електрифікації, автомобільного інтелекту та пов'язаних технологій роблять структуру та функціональність автомобіля більш розвиненими та складними.
Компанія Nissan представила ініціативу «Інтелектуальна фабрика Nissan» на своєму заводі в Точіґі, аби відповісти на ці потреби та тенденції. Інтелектуальна фабрика дає змогу компанії Nissan:
● використовувати роботів, що успадкували навички такумі, для виробництва автомобілів нового покоління; найвищої якості;
створити покращене середовище, де зможе комфортно працювати широке коло людей;
● реалізувати систему виробництва з нульовими викидами, тим самим активізуючи зусилля задля досягнення декарбонізованого суспільства.
У цьому фінансовому році завод в Точіґі має розпочати виробництво абсолютно нового кросовера Nissan Ariya.

Досягнення вуглецевої нейтральності
Раніше цього року компанія Nissan узяла на себе зобов'язання щодо забезпечення вуглецевої нейтральності усієї своєї діяльності та життєвого циклу продукції до 2050 року1. Компанія прагне досягти вуглецевої нейтральності у виробництві, просуваючи інновації задля підвищення продуктивності виробництва автомобілів, починаючи з ініціативи «Інтелектуальної фабрики Nissan», та покращуючи ефективність використання енергії та матеріалів на своїх заводах. До 2050 року обладнання заводу має бути повністю електрифіковано завдяки впровадженню інноваційних технологій і скороченню енергоспоживання. Для досягнення вуглецевої нейтральності на виробничих підприємствах вся електрика вироблятиметься з відновлюваних джерел енергії або на місці — з паливних елементів, які використовують альтернативні види палива.
«Розгортаючи ініціативу «Інтелектуальна фабрика Nissan» у всьому світі, починаючи з заводу в Точіґі, ми виготовлятимемо автомобілі нового покоління для декарбонізованого суспільства гнучкіше, раціональніше й ефективніше. Ми також продовжимо своє новаторство у виробництві, щоб збагатити життя людей та підтримати майбутнє зростання компанії Nissan», — сказав пан Сакамото.
1. «Життєвий цикл» включає видобуток сировини, виробництво, використання, а також переробляння або повторне використання автомобілів, в яких закінчився строк експлуатації.