Як проявив себе електромобіль Nissan Qashqai e-Power під час вимкнень світла

На цьому тиждні Україна дуже потерпала від вимкнень електрики. Бували дні, коли світло зникало на 7 годин і більше. Що таке дефіцит електроенергії відчули всі. Особливо прийшлося понервувати власникам електромобілів, бо не було жодної впевненості, що вдасться зарядити "електричку" на наступну поїздку. В таких умовах знову проявилися всі переваги технології e-Power на нашому Nissan Qashqai. Цей електромобіль зовсім не боїться жодних блек-аутів. І ось чому.Знову нагадаємо, що нова технологія e-Power, яку Nissan запровадив на своїх кросоверах, як раз і передбачає гарантування власнику рух за будь-яких обставин. Це головна "фішка" e-Power і це слід запам'ятати. Бо на електромобілях з цією системою на борту є ще й електрогенератор, роль якого виконує двигун під капотом.

Illustration

Батарею електромобіля в технології e-Power заряджає тільки власний двигун-генератор, навіть можливості підзарядки ззовні не передбачено. Тому й жодні блек-аути його не лякають. І саме ця особливість дає повну незалежність від електричних мереж нашому Nissan Qashqai. На ньому можна їздити навіть тоді, коли електрики взагалі не має у місті і мати запас ходу у 800-820 км – на стільки вистачить палива у баку.
ДВС під капотом споживае бензин, але колеса не крутить, а лише виробляє електрику, яка необхідна для заряджання власної батареї. А вже від батареї живіться електродвигун, який і крутить колеса. Тобто, Nissan Qashqai e-Power – це електромобіль з власною АКБ, який має на борту ще й електрогенератор і запас палива на 800 км пробігу.
А навіщо така складна технологія? Як виявилося саме зараз, це дає впевненість, що на власному електромобілі можна доїхати на любу відстань, навіть якщо там не має електрозарядок. Або, як у випадку минулого тиждня, може взагалі не бути електрики.
А ще Nissan Qashqai e-Power завжди готовий до подорожі, його не потрібно заряджати, боятися стати десь посеред дороги з розрядженною АКБ. Всіх цих фобій у власника Nissan Qashqai e-Power не має зовсім. І саме у цьому є головна перевага технології e-Power.При всих цих перевагах, рухається Nissan Qashqai e-Power саме як електрокар – плавно і майже безшумно. Звуку двигуна зовсім не чути. Тому що у двигуні не має зараз потреби, можна рушати на енергії від акумуляторної батареї.

В рух Nissan Qashqai e-Power приводить саме електродвигун потужністю 190 к.с. з крутним моментом 330 Нм. Прискорення, як і властиво електрокарам, дуже динамічне. Розгін від 0 до 100 км/год – 7,9 с. Хоча суб’єктивно здається ще динамічніше. Є і різні режими руху: «економ», «стандарт», «спорт». При цьому прискорення відбувається дуже плавно, тому що Nissan Qashqai не має коробки перемикання передач.

Illustration

Батарея на Nissan Qashqai – не великої ємності (і ваги) і забезпечує приблизно 2-3 км запасу ходу в чистому електрорежимі. Далі вона підзаряджається від власного електрогенератора. Тобто ДВС під капотом оживає і починає виробляти енергію. Ви навіть не відчуєте це, лише по звуку або по приборах.
Nissan Qashqai обладнаний бензиновим 3-циліндровим ДВЗ обсягом 1,5 л зі змінними фазами. Про потужність цього двигуна нічого не відомо. Але у випадку Nissan Qashqai e-Power всі ці «конячки» в прямому сенсі, як то кажуть, біжать поруч, бо жодного відношення до передачі крутного моменту на колеса бензиновий двигун не має.
Скільки тоді споживає бензину Nissan Qashqai e-Power? Відповісти на це питання однозначно буде складно. Бо витрата пального залежить від режиму руху і може бути від 4,4 л/100 км до 6,9 л/100 км. (Це реальні цифри витрати за замірами AUTO-Consulting). Причому меншу цифру, на відміну від звичайних авто, Nissan Qashqai e-Power демонструє у місті, а більшу – на трасі. Вся справа в особливості технології e-Power.
Ще одна перевага електромобіля з технологією e-Power - це можливість долати великі відстані без зупинки на підзарядку.

Джерело - https://autoconsulting.ua/article.php?sid=56530