«Sky to Scoop»: Nissan представляє концептуальний фургон для морозива з нульовими викидами

   Компанія Nissan створив концепт фургона для морозива з нульовими викидами до дня «Clean Air Day», який пройшов у Великобританії 20 червня. Двигун внутрішнього згоряння був замінений на електричну силову установку, розроблену інженерами компанії.
   Nissan працював над проектом у співпраці з сімейним підприємством Mackie’s of Scotland, який виробляє морозиво на власних молочних фермах. Підприємство відоме тим, що використовує енергію тільки від поновлюваних джерел. Спільний проект демонструє, як ініціатива «Sky to Scoop» допомагає позбутися від вуглезалежності на всіх стадіях виробництва і доставки морозива.

 

Прототип побудований на базі моделі e-NV200 – легкого комерційного електромобіля Nissan. Концепт фургона показує, як електрична екосистема Nissan може бути реалізована в життя. У екосистему входять електромобілі Nissan, програма повторного використання акумуляторних батарей від електромобілів і генератори, що працюють на сонячній енергії.
   Електродвигун фургона харчується від акумуляторної батареї на 40 кВт • ч, а все внутрішнє обладнання – від новітньої системи Nissan Energy ROAM.
   Створена як для комерційного, так і для приватного використання система ROAM представляє собою переносний блок зібраних разом літій-іонних акумуляторних батарей, вже відслужили свій термін на електромобілях Nissan (вироблених з 2010 року по теперішній час). Система дає друге життя акумуляторним батареям електромобілів Nissan.
   «Морозиво люблять у всьому світі, але споживачі стали більше дбати про шкоду, яку завдає навколишньому середовищу виробництво і способи доставки цих ласощів кінцевого покупця», – сказав Каляна Сівагнанам, керуючий директор Nissan Motor в Великобританії. «Цей проект – ідеальна демонстрація того, як стратегія Nissan Intelligent Mobility забезпечує екологічно чисті рішення, іноді зовсім несподіваним чином. За рахунок відмови від вихлопів і збільшення виробництва енергії, що отримується з поновлюваних джерел, ми можемо допомогти створити кращий світ для всіх ».
   «Ми раді співпраці з Nissan в роботі над цим проектом, оскільки бачення цієї компанії ідеально збігається з нашим в питаннях екології, поновлюваних джерел енергії та зниження викидів вуглецю на всьому шляху від виробника до споживача», – сказала Карін Хайхоу, маркетинг-директор Mackie’s of Scotland.
   «Кампанія Clean Air Day створена, щоб підтримати інновації в галузі екології та дати поштовх до подальшого розвитку», – додав Кріс Лардж, старший партнер в Global Action Plan.

   Nissan e-NV200 Ice Cream Van
  Електромобіль e-NV200 здатний проїхати на одній зарядці до 200 км (за змішаним стандарту WLTP). У моделі встановлено два блоки Nissan Energy ROAM на 1,4 кВт • год, і кожен з них може генерувати пікову потужність до 1 кВт. Заряджати блоки можна як від домашньої електромережі напругою 230 В (повна зарядка займає близько години), так і від сонячних батарей на даху фургона (повна зарядка займає від 2 до 4 годин [1]).
   У концепті застосовано кілька нових рішень для фургонів з морозивом. Морозиво подається зі спеціального люка в борту фургона. Продавець при цьому стоїть поруч з фургоном, а не в ньому. Таким чином він не відокремлений від покупців високим прилавком і можемо перебувати з ними віч-на-віч.
   За морозиво можна розплатитися готівкою, а також банківською картою або смартфоном через безконтактний термінал, встановлений в фургоні.

   Замість динаміків, з яких зазвичай звучить привертає покупців музика (рішення, що не дуже популярне серед батьків), на концепті фургона встановлена «розумна кнопка», яка генерує твіт з точними координатами фургона, які можна подивитися в додатку для смартфона What3Words. What3Words ділить світ на квадрати розміром 3 х 3 метри, кожному з яких присвоюється свою назву з трьох слів. Таким чином, споживачі можуть без зусиль знайти фургон з морозивом навіть в парку або на набережній, де звичайні адреси неспроможні.
   Завдяки тому, що e-NV200 може не тільки споживати енергію з мережі, а й віддавати її назад, власники фургонів можуть отримувати додатковий прибуток взимку, коли морозиво менш затребуване.
   За допомогою зарядної системи V2G (Vehicle-to-Grid) акумуляторну батарею e-NV200 можна використовувати для накопичення електроенергії, в тому числі від поновлюваних джерел. Пізніше накопичену енергію можна віддати назад в мережу. Дана технологія дозволяє згладити піки споживання електроенергії і дати власникам електромобілів додатковий заробіток, коли вони менше використовуються.

   Про Mackie’s of Scotland

 Mackie’s – це шотландська компанія, яка виробляє морозиво. Одна з цілей Mackie’s – стати «зеленою» компанією Великобританії за рахунок повного самозабезпечення енергією і відмови від викопних джерел енергії. Для забезпечення енергією власних ферм і фабрик Mackie’s використовує вітрові та сонячні генератори, а також установки з переробки біомаси. Морозиво Mackie’s виготовляється зі свіжого молока і вершків без застосування штучних інгредієнтів.
   Mackie’s є виробником морозива №1 в Шотландії (згідно Kantarworldpanel 2019). Продукція цієї компанії доступна у всіх великих супермаркетах Великобританії і експортується в різні країни по всьому світу. Найпопулярнішим сортом морозива Mackie’s є «Traditional» – натуральне морозиво без додавання ванілі. Mackie’s поставляє суміші морозива «Traditional» для заправки автоматів для морозива. Більше інформації на сайті: https://www.mackies.co.uk

   Про Nissan e-NV200 і Nissan Energy ROAM
   Nissan e-NV200 це місткий електромобіль-фургон з високою ефективністю витрат на експлуатацію. Його акумуляторна батарея на 40 кВт • год дозволяє легко і швидко доставляти вантажі. Британський уряд підтримує перехід на електромобілі, тому виділяє гранти на їх придбання, а також звільняє власників від сплати дорожнього податку і зборів за в’їзд до центрів великих міст.
   Компактний ззовні і місткий всередині, Nissan e-NV200 просто створений для міського бізнесу. Обсяг вантажного відсіку становить 4,2 м³, дальність пробігу на одній зарядці може доходити до 300 км (по міському стандарту WLTP), швидка підзарядка з 20 до 80% займає від 40 до 60 хвилин.
   Енергетична установка Nissan Energy ROAM – це компактний переносний джерело енергії, який має віддачу 700 Вт • год і максимальну вихідну потужність 1 кВт. Це екологічно чисте рішення по забезпеченню електроенергією в дорозі.
   Енергетичні установки Nissan Energy ROAM збирають з осередків акумуляторних батарей Nissan LEAF, які вже відслужили свій термін на першому поколінні цих електромобілів. Nissan Energy ROAM – це новітнє підтвердження того, що Nissan є лідером в області технологій екологічно чистої енергетики.
   Nissan Energy ROAM надійшов у продаж в Європі в 2019 році. Ціни на локальних ринках будуть оголошені найближчим часом.

КАЛЬКУЛЯТОР ТО

ЗАМОВИТИ ТЕСТ-ДРАЙВ

СТО

КОНФІГУРАТОР

СПЕЦІАЛЬНІ ПРОПОЗИЦІЇ

+