На стадіоні Amsterdam Arenа запущена найбільша в Європі енергетична екосистема

29 червня 2018 року була запущена найбільша в Європі енергетична екосистема, що складається з системи забезпечення і зберігання енергії і працює з використанням нових і вже “старих” батарей від електромобілів.

Цей унікальний проект став результатом спільної роботи компаній Nissan, Eaton, BAM, The Mobility House і стадіону Johan Cruijff ArenA (до 2017 року відомого як Amsterdam ArenA) за підтримки Амстердамського фонду клімату і енергії (AKEF) і Interreg.

Система зберігання енергії потужністю 3 МВт надає стадіону, відвідувачам, сусідам і взагалі всієї енергомережі Нідерландів більш надійний і ефективний спосіб отримання і споживання електрики. Ця система об’єднує створені компанією Eaton блоки накопичення енергії, еквівалентні 148 батареям Nissan Leaf. Вона не тільки підвищує стабільність енергопостачання, а й підтримує ідею «кругової економіки», дозволяючи використовувати б / у батареї від електромобілів.

«Завдяки цій системі стадіон зможе розумніше використовувати власну екологічну енергію і через Amsterdam Energy ArenA BV продавати надлишки накопиченого електрики», – сказав Хенк ван Раан (Henk van Raan), директор Johan Cruijff ArenA з інновацій. – Ми впевнені, що у ArenA буде достатньо енергії навіть під час відключення зовнішніх джерел. В результаті наш стадіон забезпечить стабільну роботу енергомережі Нідерландів. Johan Cruijff ArenA – один з найбільш екологічно відповідальних стадіонів в світі, який відіграє провідну роль в просуванні дотепних інновацій, таких як ця унікальна енергетична екосистема ».

«Ми дуже раді тому, що беремо участь в роботі найбільшої в Європі системи зберігання енергії, призначеної для комерційних будівель. Завдяки стадіону Johan Cruijff Arena ми вже сьогодні можемо продемонструвати, що повторне використання батарей від електромобілів Nissan підвищує ефективність і стабільність всієї енергосистеми. Ми бачимо в нашій енергетичній екосистемі основу сталого майбутнього, оскільки вона змінює наш підхід до того, як ми використовуємо автомобілі, і до того, як ми живемо», – заявив керуючий директор Nissan Energy Франциско Карранца.

Багатоцільове використання системи

Система зберігання енергії відіграє важливу роль в збалансованому енергопостачанні і енергоспоживанні стадіону Johan Cruijff ArenA. Загальна потужність системи складає 3 МВт, при тому, що 2.8 МВт вистачає для харчування декількох тисяч будинків. Крім того, система дозволяє накопичувати і оптимально витрачати енергію, яку виробляють 4200 сонячних батарей, розташованих на даху стадіону. Система зберігання енергії працює як аварійне джерело живлення стадіону, знижує використання дизельних генераторів і зменшує навантаження на місцеву енергомережу, згладжуючи піки енергоспоживання, що виникають під час концертів.

Стадіон Johan Cruijff Arenа

Johan Cruijff ArenA – важливий гравець серед міжнародних стадіонів багатоцільового призначення. Це домашня арена амстердамського футбольного клубу «Аякс» (AFC Ajax) і майданчик для ігор національної збірної Нідерландів, великих концертів, танцювальних заходів та ділових зустрічей. Щорічно Johan Cruijff ArenA вітає більше двох мільйонів відвідувачів, роблячи все можливе, щоб забезпечувати свою аудиторію незабутні враження. Спільно зі своїми партнерами Johan Cruijff ArenA пропонує вищий рівень сервісу і обладнання, а також постійно працює над створенням оптимального обстановки для уболівальників – як на самому стадіоні, так і навколо нього.

Програма Amsterdam Innovation Arena

Нова система зберігання енергії для стадіону і пов’язана з нею компанія для управління енергопостачанням (Amsterdam Energy ArenA BV) – це конкретні результати реалізації інноваційної програми стадіону (Amsterdam Innovation Arena). В рамках цієї програми науково-дослідні установи, уряди і компанії, такі як BAM, Nissan, Eaton і The Mobility House, працюють над створенням стадіонів майбутнього.

Стадіон і прилеглі зони грають роль живої лабораторії, де інновації проходять випробування на практиці. Передові концепції та ідеї, поряд з перевіреними рішеннями в галузі будівництва, управління та експлуатації стадіонів, будуть застосовуватися на стадіонах і спортивно-оздоровчих зонах всього світу за допомогою Johan Cruijff ArenA International. У програмі Amsterdam Innovation Arena беруть участь наступні партнери: Johan Cruijff ArenA, Міська рада Амстердама, Amsterdam Smart City, TNO, KPN, KPMG, Huawei, Microsoft, Signify, Nissan, Eaton, Honeywell і BAM.

КАЛЬКУЛЯТОР ТО

ЗАМОВИТИ ТЕСТ-ДРАЙВ

СТО

КОНФІГУРАТОР

СПЕЦІАЛЬНІ ПРОПОЗИЦІЇ

+